Rehabilitační a zdravotnické pomůcky - DMA Praha

DMA Praha zdravotnické pomůcky
- - - - -
 
 
  Prihlásenie užívateľa | Registrace   Prázdny
 
 
RYCHLÝ KONTAKT:
Po - Pia: 8.00 - 16.00
t: 0903 514 256
e: info@dmapraha.sk


Ako vybrať pomôcku

Sebestačnosť pri bežných denných činnostiach je základným pilierom dôstojného a kvalitného života. Staroba, ochorenie alebo úraz, to všetko so sebou bohužiaľ prináša celú radu komplikácii. Predovšetkým obmedzenie pohybu veľmi sťažuje inak veľmi automatické a samozrejmé činnosti, ako je presun z miesta na miesto, hygiena, toaleta, obliekanie, stravovanie apod. Všetky vymenované činnosti sa zrazu stávajú kvôli pohybovému handicapu veľmi stresujúcimi, často vyžadujú asistenciu druhej osoby a môžu dokonca vyvolávať úzkosť, depresie až ich úplné odmietanie. Tento handicap môžeme výrazne znížiť kompenzačnými pomôckami, ktoré môžu výrazne prispieť k čo možno najväčšej samostatnosti. Pomáhajú nielen pri obmedzení pohyblivosti, ale pôsobia tiež preventívne, aby vymenované problémy vôbec nenastali napríklad následkom pádu. Byť opäť minimálne závislý na druhých osobách a zvládať takmer všetko sám i za cenu dlhšieho trvania, je teda veľkou motiváciou pre tých, ktorí chcú byť stále aktívni a užívať si naplno života tak ako doteraz.

Výberu pomôcky je teda potrebné venovať maximálnu pozornosť a čas. Nárok na jej predpísanie máte iba raz  určitú dobu a výmena je možná iba vo výnimočných prípadoch (rapídna zmena zdravotného stavu). Je dôležité si vopred uvedomiť mnoho faktorov, predovšetkým kde (bariérové prostredie, možnosť asistencie), akým spôsobom (či zvládnem pomôcku ovládať) a k čomu (čo od pomôcky očakávam) budem pomôcku používať. Samozrejmosťou by mala byť možnosť nastavenia a prispôsobenia pomôcky našim potrebám (rozmery, funkcia, vzhľad) a jej dostupnosť. V niektorých prípadoch je dokonca nutné pomôcku špeciálne individuálne upraviť (hradí poisťovňa). Nikdy neobmedzujte výber pomôcky na jej cenu, resp. prípadný doplatok.

Pomôcku by ste si mali vopred vždy vyskúšať (zdravotnícke potreby, dodávateľ apod.)  a pri jej výber sa obrátiť na odborníka (fyzioterapeut, ergoterapeut, sociálny pracovník, predavač v zdravotníckych potrebách, špecialista dodávateľa apod.). V prípade akýchkoľvek nejasností, odporúčame obrátiť sa na našu poradňu.

Predpísať pomôcku však musí vždy lekár.

 
 
DMA
O nás
História
Podporujeme
KONTAKT
Slovensko
Centrála ČR
Servis
PORADŇA
Ako vybrať pomôcku
Ako získať pomôcku
Objednanie katalógu
FAQ (časté otázky)
Napište nám
ESHOP
Ako nakupovať
Obchodné podmienky
Formulár odstúpenia od zmluvy
Objednanie katalógu
NA STIAHNUTIE
Katalóg
Cenník
Návody
Prehlásenie o zhode
Ostatné dokumenty